نگهداری موتورخانه

سطح امکانات تاسیسات موتورخانه هر ساختمان ، مستقیما با آسایش و آرامش ساکنین آن ارتباط دارد. لذا خدمات تعمیر و نگهداری تاسیسات ساختمان درحفظ آسایش ساکنین ساختمان خیلی اثر گذار می باشد بدلیل اینکه گرمایش و سرمایش ساختمان در تابستان و زمستان وتامین همیشگی آبگرم و سرد مصرفی بسیار دارای اهمیت است. نگهداری صحیح تاسیسات مکانیکی ساختمان از قبیل چیلر و بویلر و پمپ ها در کاهش هزینه های جاری ساختمان، کاهش هزینه قبض آب، گاز و برق و همینطور کاهش هزینه های تعمیرات پر هزینه از نتایج تعمیر و نگهداری تاسیسات ساختمان خواهد بود. در شرایط حاضر با گران شدن تجهیزات تاسیسات در موتورخانه ها ،هزینه کردن جهت نگهداری بسیار توجیه پذیر ومنطقی می باشد البته ممکن است گروهی همچنان به صورت سنتی اعتقادی بر هزینه بابت پیمانکار نگهداری نداشته باشند و لی با توجه به مدرن شدن تجهیزات موتورخانه ساکنین نیز بر این باور شدند که هزینه ماهیانه پرسنل نگهداری بسیاری ارجح تر از هزینه های خرابی پمپ ها و چیلر ها در درزا مدت می باشد. با یک حساب سر انگشتی دستمزد سالیانه نگهداری یک ساختمان با هزینه خرابی یک عدد کمپرسور که بدلیل عدم بازرسی در نگهداری آسیب دیده است در شرایط کنونی برابر می باشد.

سرویس چیلر جذبی

سرویس و نگهداری چیلر های جذبی  شعله مستقیم و تک اثره یا دو اثره آبداغ هر ساله در فروردین ماه و اردیبهشت ماه انجام می پذیرد با توجه به اینکه در زمان کار چیلر و در اوج گرما امکان سرویس های اساسی و زمانبر میسر نمی باشد بهترین زمان ممکن برای سرویس چیلر ها همان اول فصل کاری است. از سرویس های مورد نیاز می توان به اسید شویی کندانسور و ابزربر چیلر ، تست ازت و نشت یابی، سرویس پمپ وکیوم وتعویض روغن ، تعویض شیر های دیافراگمی خط وکیوم، کنترل و آزمایش لیتیم بروماید و کرومات، اضافه کردن الکل و اینهبیتور مانند لیتیم هیدروکساید و اسید هیدروبرومیک، کنترل پمپ سلوشون و مبرد ، آچار کشی تابلو های برق به خصوص کناکتور ها و ترمینال ها و بسیار موراد دیگر اشاره کرد. لذا با اعتماد به گروه فنی و مهندسی دکتر تاسیسات می توانید خدمات مورد نیاز خود را از ما دریافت کنید.

سرویس و نگهداری چیلر سانتریفیوژ

چیلر سانتریفیوژ یا اویل فری یکی از مدرنترین، دقیق ترین ،کم صدا ترین و کم جا ترین مدل چیلر های تراکمی می باشد و با توجه به طراحی مناسب  و عملکرد دقیق  تابلو کنترل و قدرت این چیلر عملکرد بی نظیری دارد ولی متاسفانه با توجه به عدم نگهداری مناسب این چیلر ها به خصوص عدم دانش نگهداری  این مدل چیلر ها بعد از مدتی با مشکلات زیادی در زمان کار مواجه می شوند که عملکرد دستگاه را زیر سئوال برده و هزینه های زیاد تعمیر و سرویس بوجود می آورد. گروه فنی و مهندسی دکتر تاسیسات با داشتن سابق طولانی در زمینه تعمیر،نصب و راه اندازی چیلر های سانتریفیوژ ونسل جدید اویل فری توربو کور دانفوس در سر تا سر کشور تجربه، تخصص، دانش ومهارت کافی مخصوص این مدل چیلر ها را برای کارفرما های محترم فراهم میکند. با توجه به پیشرفته بودن این مدل چیلر و این که نمی بایست نیروهای غیر متخصص برای این مدل چیلر ها استفاده شود لذا کارشناسان فنی ما سابقه گواهی معتبر از شرکت های ژاپن و چین به همراه آموزش حضوری در سایت اصلی کارخانجات ژاپن و کره را دارا بوده که میتواند نقطه دلگرمی جهت اعتماد کارفرمایان محترم باشد.

سرویس فن کویل

فن کویل ها در داخل ساختمان و واحد ها نقش اساسی را بر عهد دارند و به اصطلاح ریه هر واحد مسکونی هستند، بعد از استارت فن کویل ها و روشن شدن و با گذر زمان چند ماهه فیلتر فن کویل ها دچار گرفتگی می شود که معمولا اهمیتی از طرف ساکنین ساختمان داده نمی شود به همین دلیل است که بعد از مدت کوتاهی فن کویل بازدهی مناسبی نداشته و ساکنین از نقطه آسایش خارج می گردند همچنین بعد از گذر چند سال داخل لوله های فن کویل گرفتگی حاصل می گردد که می بایست جهت رفع گرفتگی کویل اقدام گردد و بسیار موارد دیگر مثل لرزش یا صدای زیاد موتور فن کویل، لذا سرویس های دوره ای فن کویل ها می بایست اهمیت داده شود. . لذا با اعتماد به گروه فنی و مهندسی دکتر تاسیسات می توانید خدمات مورد نیاز خود را از ما دریافت کنید.

سرویس برج خنک کننده

سرویس و نگهداری برج های خنک کننده مهم ترین قسمت قبل از راه اندازی چیلر ها در فصل تابستان می باشد بدلیل اینکه به هر دلیلی که برج خنک کننده عملکرد مطلوبی نداشته باشد دمای آب برج افزایش یافته و با افزایش دما چیلر با عدم ملکرد مناسب یا های پرشر آلارم یا همان خطای فشار بالای چیلر مواحه می گردد از موارد که با عث عدم عملکرد مناسب در چیلر می گردد می توان به خرابی آب پخش کن برج خنک کننده، شل بودن تسمه ها، گرفتگی داخل پکینگ ها ،مناسب نبودن زاویه پره های پروانه یا عدم گردش آب مناسب در برج اشاره کرد. لذا اکیدا توصیه می شود در اول هر بهار برج خنک کننده سرویس اساسی گردد با اعتماد به گروه دکتر تاسیسات می توانید خدمات مورد نیاز خود را از ما دریافت کنید.